Śrubena Unia

dowiedz się więcej o nas

ŚRUBENA UNIA Sp. z o.o. jest jednym z największych producentów elementów złącznych w Polsce i w Europie. Dzięki wykorzystaniu technologii na zimno i na gorąco produkujemy śruby, nakrętki, wkręty i wyroby rysunkowe w bardzo szerokim zakresie wymiarowym i asortymentowym. Obecnie w średnicach od M5 do M56 oferujemy produkty we wszystkich klasach własności mechanicznych wykonywane zarówno według standardów, jak i indywidualnych wymagań.

Na rynku jesteśmy od 1832 roku i przez ten cały czas nieustannie doskonalimy procesy technologiczne, tak by móc zaoferować jeszcze lepsze, trwalsze i precyzyjniejsze rozwiązania. Zaopatrujemy branże: budowniczą, motoryzacyjną, energetyczną, górniczą, kolejową, a także sprzedawców, dystrybutorów i hurtowników w całej Unii Europejskiej i w wielu Państwach poza UE. Szeroki asortyment produktów, nowoczesna hala produkcyjna i doświadczenie zdobywane przez ponad 180 lat działalności, sprawiają, że ŚRUBENA UNIA Sp. z o.o. jest cenionym eksporterem, a jakość naszych produktów znana jest w całej Europie. ŚRUBENA UNIA Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej Mangata Holding.
 

Misja Firmy

nieustanny rozwój

Dostarczamy odbiorcom rozwiązania zapewniające pewne łączenie podzespołów za pomocą najwyższej jakości śrub stalowych. Aktywnie uczestniczymy w tworzeniu nowych produktów dla klienta od etapu planowania przez testowanie, dokumentację techniczną, produkcję i dostawy. Utrzymanie wysokiego zadowolenia klienta i znaczącego udziału w rynku jest naszym priorytetem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że postęp technologiczny wymusza ciągłe wdrażanie nowszych skuteczniejszych rozwiązań. Wytrzymałość konstrukcji zależy od jej najsłabszego elementu, nie możemy sobie więc pozwolić na jakiekolwiek zaniżanie standardów. Śruby, nity, nakrętki, podkładki i inne elementy złączne muszą wytrzymywać ogromne obciążenia, znosić korozję, wystawienie na czynniki pogodowe i wiele innych. Przed wprowadzeniem wyrobów na rynek, są one dokładnie testowane i sprawdzane w ekstremalnych warunkach. Wszystko po to, by spełniały najbardziej rygorystyczne wymogi jakościowe. To właśnie dlatego elementy złączne ŚRUBENA UNIA Sp. z o.o. są tak cenione w Polsce, Europie i na świecie.
 

Zarząd firmy

Śrubena Unia

prezesAndrzej Herma
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej - Filia w Bielsku-Białej, gdzie w roku 1982 uzyskał tytuł magistra inżyniera. W roku 1993 ukończył kurs kandydatów do rad nadzorczych oraz szkolenie z zakresu zarządzania finansowego krótkookresowego.

W roku 1998 ukończył studium marketingu i sprzedaży. W roku 2003 odbył szkolenie z zakresu zarządzania procesami produkcyjnymi, a w 2004 roku - szkolenie z zakresu podstaw zarządzania projektami. W latach 1982 - 1989 Andrzej Herma był zatrudniony w Bielskiej Fabryce Armatury kolejno na stanowiskach technologa, mistrza wydziału produkcji armatury oraz kierownika transportu.

W latach 1989 - 1993 pełnił obowiązki zastępcy szefa utrzymania ruchu w Inter-Befa Sp. z o.o. w Bielsku-Białej. W roku 1993 został Prezesem Zarządu tejże spółki, aż do roku 2000. W latach 2000-2001 nadzorował proces transformacji w Firmie Inter-Befa Sp. z o.o. W latach 2001 - 2002 pełnił obowiązki zarządcy komisarycznego w Bielskiej Fabryce Armatury.

Od roku 2002 do 2009 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. produkcyjno-technicznych w „Zetkama” Fabryka Armatury Przemysłowej S.A.

Od roku 2009 do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego w Śrubena Unia Sp. z o.o. w Żywcu.
wiceprezesTadeusz Jopek
Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera.

Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu marketingu i sprzedaży, systemów zarządzania jakością, negocjacji handlowych i zawierania umow międzynarodowych.

W latach 1996 - 1999 był zatrudniony w firmie Śrubena na stanowisku specjalisty d/s marketingu i sprzedaży. Od 1999 - 2001 pracował w Grupie Kęty S.A. w Dziale Sprzedaży Zagranicznej.

Od 2001 pełnił funkcje Szefa Sprzedaży Odlewów w firmie "Metalpol Węgierska Górka" aż do roku 2010.

W 2010 objął stanowisko Dyrektora d/s Marketingu i Sprzedaży w firmie Śrubena Unia Sp. z o.o. a od 2013 jest Członkiem Zarządu firmy. 

Od roku 2015 do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży w Śrubena Unia Sp. z o.o. w Żywcu.